İnsan Olmanın Kuralları

İnsan Olmanın Kuralları


   1. Vücudun senin. Onu sev ya da nefret et. Hayat boyu seninle beraber kalacak.
   2. Hayat denen ve yaşadığın sürece devam eden bir okula kaydoldun. Sürekli dersler alacaksın ve bunlar hiç bitmeyecek her gün yeni şeyler yaşama fırsatın olacak. Bazıları senin kontrolünde, bazıları başkalarının& Bu deneyleri ya seveceksin ya da aptalca bulacaksın ama bunlar olacak.
   3. Hatalar yok. Yalnızca dersler var. Büyümek; deneme ve yanılma sürecidir. Başarısızlık yalnızca başarının alt basamaklarıdır. Önceki başarısızlıklar sonraki başarıların temsilcileridir.
   4. Dersler öğrenilene dek tekrar edilir. Dersler çeşitli şekillerde öğrenilene kadar sana sunulacaktır. Derslerini tümüyle öğrendiğinde ancak diğerlerine başlama hakkın olacaktır.
   5. Öğrenmek asla bitmez. Hayatın hiçbir bölümü derssiz olmaz, yaşadığın sürece öğrenilecek dersler olacak.
   6. Orası, buradan daha iyi bir yer değildir. Hayatının her anında aslında buradasın. Buradan başka her yer orası olacaktır ve her zaman orası buradan daha iyi görünecektir. Fakat bu bir yanılsamadır: orası burası olduğunda, yeniden başka bir orası olacak ve her zaman orası buradan çok daha iyi görünecektir.
   7. Sensiz ya da seninle! Başkaları senin aynandır. Kendinde sevip ya da nefret ettiğin şeyler olmadan başka insanları sevemez ya da nefret edemezsin.
   8. Hayatta ne yaptığın tamamen sana bağlıdır. İhtiyacın olan bütün kaynaklara sahipsin. Onlarla ne yapacağın tamamen senin sorumluluğun ve seçim senin.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !